gallery-7

Główne zastosowanie instalacji oddymiania

Jak sama nazwa wskazuje, system oddymiania ma za zadanie szybko i skutecznie rozprawić się z dymem oraz towarzyszącymi mu trującymi gazami, to one bowiem stanowią główne zagrożenie w razie wystąpienia pożaru.

Oddymianie
budynków

Każdy budynek jest wyposażony w wiele różnego rodzaju instalacji. Od ich właściwej i niezawodnej pracy zależy zdrowie a czasem i życie mieszkańców. Systemy oddymiania to urządzenia, które sprawdzają się głównie w budynkach użyteczności publicznej, ale także kamienicach, blokach, wspólnotach mieszkaniowych czy domach wielopiętrowych. Oferujemy nowoczesne i innowacyjne systemy oddymiania. Z nami możesz czuć się bezpiecznie w każdej sytuacji.

Nasze systemy oddymiania są w stanie zmniejszyć zasięg zadymienia nawet o 50%! Poza tym instalacja oddymiania pozwala także strażakom na szybsze zlokalizowanie źródła zagrożenia, a także na maksymalną ochronę konstrukcji budynku przed zniszczeniem. W przypadku wystąpienia zagrożenia, obecność dobrze zamontowanego systemu oddymiania jest więc nieoceniona.

Systemy oddymiania grawitacyjnego i mechaniczna wentylacja przeciwpożarowa

Montowane przez nas systemy oddymiania grawitacyjnego działają na zasadzie ”efektu przeciągu”. Zespół fachowców dba o odpowiednie rozmieszczenie elementów z funkcją oddymiania, żeby w razie wystąpienia pożaru drogi ewakuacyjne pozostawały niezablokowane.

Z kolei wentylacja mechaniczna stanowi doskonałe oparcie dla całego systemu. Zasilanie elektryczne jest bowiem w stanie niemal natychmiast wykryć niepokojące sygnały, zanim zagrożenie pożarowe stanie się faktem.

Zwiększa to nie tylko komfort psychiczny przebywających wewnątrz osób, ale także pozwala na szybszą reakcję. W przypadku pożaru uruchamiają się wentylatory sterowane przez system oddymiania a powstałe zadymienie jest sprawnie i skutecznie wyprowadzane na zewnątrz budynku.

Kompleksowe i nowoczesne systemy oddymiania

Oferujemy innowacyjne rozwiązania i sprzęt renomowanych marek. Cały system ma wspólne źródło zasilania – centrale wraz z napędem elektrycznym. Zwiększa to jego niezawodność i szybkość reakcji w przypadku wystąpienia stanu zagrożenia pożarowego.

Dzięki tak pewnej ochronie i kontroli zadymienia budynku – ewentualne poniesione straty zostaną zredukowane do minimum, a co najważniejsze zdrowie i życie ludzi będzie bezpieczne.

Energooszczędna wentylacja mechaniczna

Nasze systemy odprowadzania powietrza zapewniają redukcje strat ciepła wynosząca nawet ponad 50%! To rewelacyjny wynik, który pozwala sporo zaoszczędzić na kosztach związanych z ogrzewaniem, a jednocześnie zwiększyć komfort przebywania w danym pomieszczeniu.

Elementy wchodzące w skład systemu oddymiania

Instalacja oddymiania to złożony mechanizm, ale działający w ustalony sposób i dobrze wpisujący się w przestrzeń budynku. Od prawidłowego doboru i montażu poszczególnych elementów, zależy skuteczność jego działania. Najważniejsze części składowe nowoczesnego systemu oddymiania to:

Tak wyposażony system oddymiania przy profesjonalnym montażu naszego zespołu,  jest gotowy do pracy.

Nasze urządzenia mogą być także wykorzystywane na co dzień

Oferowane przez nas nowoczesne systemy oddymiania sterowane elektrycznie poza ochroną dróg ewakuacyjnych w czasie zagrożenia pożarowego mają także inne zastosowanie. Można je wykorzystać na co dzień do wentylacji pomieszczeń.